Прва трка од државниот шампионат во ендуро, Драган Ванов прв во Е-1

Петар Печков

Изминатиот викенд на патеката во Берово се возеше првата од трите трки за државниот шампионат во класата ендуро. Настапија и членови на Мото клубот Велес, деветмина во  три категории. Во   Е1 250 Драган Ванов беше прв а трет Виктор Караколев но тој вози за  екипата на скопско ,,Водно,,. Во класата ,,хоби,, Кенан Синанов пред Сали Имери  и двајцата од МК Велес,  ги освоија првите две места од тројца кои ја завршија трката.   Организатор на трката беше  Мото клуб Велес. 

Од денес во Италија на патеката Иври се вози Светското првенство за младинци и јуниори кајак на диви води -слалом. Меѓу учесниците е и велешанецот Енис Небиовски, кој како единствен учесник од Македонија ќе ги брани боите на репрезентацијата.  Според програмата тој ќе вози на 19-ти четврток, во дисциплината   К-1 за младинци. Првата трка е закажана за 14,45ч. а Небиовски од 83 учесника стартува со реден број  26. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати