Првиот брак годинава во Велес, го склучија Ева и Марио (фото)

Петар Печков

Првиот брак годинава во Велес  се случи на 9-ти јануари. Првите младенци кои го кажаа судбинското ,,ДА,, се Ева Слабева  и Марио Трајковски и двајца по 26 години.  Нивната свадбена свеченост е закажана за почетокот на месец март. 

Првата годинешна венчавка се случи во ресторан по желба на младите, кои бил соученици уште од основно училиште.

За разлика од претходни години кога првите бракови се склучуваа во првите денови на годината, во оваа 2019 за овој убав момент се чекаше една седмица. 

ТрМр им го честита бракот на Ева и Марио.

фотографии -студио Јорде

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати