Претседавачот на Советот, Петров поднесе оставка

Петар Печков

Минатиот четврток, откако ги потпишал донесените одлуки од  37-та седница на Советот на Општина Велес, за да можат тие да излезат во Службен гласник, претседавачот Душко Петров  поднел писмена оставка.

Тој оваа информација ја потврди за ТрМр.  Причините за оставката тој   ги прецизираше дека се ,,од лични и професионални мотиви,,. 

Бидејќи во тек е летната ферија  за работата на Советот, името на новиот претседавач ќе биде познато дури по 20-ти август, кога ќе треба овој орган на локалната власт,  да продолжи со работа. 

Петров на оваа функција беше од 27 октомври 2017-та година, откако беше конституиран новиот Совет на Општина Велес. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати