Претставено издваштвото на клубот на писатели ,,Коста Солев Рацин,,

Петар Печков

Членовите на клубот на писатели „Коста Солев Рацин“ од Велес, претставија дел од нивното  творештвото и издаваштвото на клубот, или тоа што го сработија изминатиот период.  

Беа промовирани  сите дела кои клубот ги има издадено во последните пет години, меѓу нив и четири броја од списанието за култура „Велес" како и петте зборника „Велешки поетски пулсирања".   Беше преставено и творештвото на членовите на клубот кои оваа година имаат издадено нови книги а дел од нив прочитаа и сопствени  дела. 

„Клубот има издадено околу педесетина изданија со проза и поезија. Истите ја збогатуваат културната ризница на нашиот град и татковина", кажа Лили Арсова, претседателка на Клубот на писатели, која неодамна беше реизбрана.  Настанот се одржа во медиотеката на Градската библиотека ,,Гоце Делчев,,. 

loading...

Поврзани »

loading...

>

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати