Признанија од Црвен крст за ,,хероите од мојот град,,

Петар Печков

На вечерашната свеченост на Општинската организација на Црвениот крст од Велес признанија им врачи на тројца сограѓани, кои неизмерно и во големи количини ја покажуваат нивната хуманост, човечност.

Признанија добија хуманитарката Ленче Здравкин, Далиборка Златева -претседателката на Здружението на лица со церебрална парализа и Анѓел Киров волонтер од Црвениот крст од Велес. Сите тие со својата активност даваат пример за  големината на човекот.

Преку ,Приказна за хероите од мојот град" секој од тројцата се претстави пред присутните во големата сала на Општина Велес   и ги презентираа нивните  хумани дела.

Црвениот крст дада признанија и на тие што помогнаа, така доби и велешката компанија ,,Жито,, со чија помош се обезбедени дел од проектите на младите волонтери. 

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати