Притвор за дрвокрадецот кој со камион удри полицаец

Петар Печков

 На  Н.А. (43 год) од велешкото село Бузалково му е изречен притвор од еден месец поради можноста д а избега, влијае на сведоците и го повтори кривичното дело.  

Против него СВР Велес поднесе две кривични пријави за предизвикување општа опасност и напад на службено лице. По ова основен јавен обвинител побарал а судија во  претходна постапка  од Основен суд Велес му изрекол мерка притвор.

Но Н.А. ќе се соочи и со кривична пријава од Шумската полиција Велес кој против него подготвува за ,,пустошење на шуми,, откако беше фатен со нелегално исечени дрвја, кои се обидел да ги продаде во Горно Оризари.

Тогаш бил откриен од велешки полицајци, кои се обиделе да го сопрат и легитимираат. Но осомничениот со камионот стартувал, побегнал удрил во комбајн, срушил бандера, па полицајците пукале во гумите и така го спреле.

При тоа Н.А. со камионот удрил во  полицаец и го  повредил, по  што бил  пренесен во Болница пуштен на домашно лекување.   Инцидентот се случи во ноќта четврток кон петок, во 1 часот по полноќ.

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Кој ќе биде новиот светски првак во фудбал?

 • Аргентина
 • Англија
 • Англија
 • Бразил
 • Белгија
 • Германија
 • Португалија
 • Русија
 • Србија
 • Уругвај
 • Франција
 • Хрватска
 • Шпанија
 • некој друг
Резултати