Програма за Питијадата 2017-та

Петар Печков

ПРВА ФЕСТИВАЛСКА ВЕЧЕР  06.10.2017 год. – петок
17:00 – 18:00 ОЈУДГ „Димче Мирчев“, БС „Анабела“ и БС „Црни Мачиња“
18:00 – Свечено отворање
18:30 – 19:00 Оркестар „Александрија“
19:00 – 19:30 Група Стакато
19:30 – 20:30 Чалгија Саунд Систем
20:30 – 21:30 Коктел Бенд и Мими Јовановска
22:30 – 23:30 Анастасија Петреска
23:30 – 01:00 Џамбо Агушев и оркестар  Агушеви

ВТОРА ФЕСТИВАЛСКА ВЕЧЕР  07.10.2017 год. – сабота
18:00 – Сечење пита
18:30 – 19:00 Connective Бенд
19:00 – 19:30 Карамба Бенд
19:30 – 20:30 Група Виртус
20:30 – 22:00 ДНК
22:00 – 01:00 Здравко Чолиќ

ТРЕТА ФЕСТИВАЛСКА ВЕЧЕР  08.10.2017 год. – недела
17:00 – 17:30 RNB Neighbors
17:30 – 18:00 Cyclone
18:00 – 18:30 Сифоник
18:30 – 19:00 Чикс
19:00 – 20:00 Група Соната
20:00 – 21:30 Тамара Тодевска
21:30 – 23:00 Суперхикс
23:00 – 01:00 Рибља Чорба

loading...

Поврзани »

loading...

Бесплатен автобуски превоз до езеро Младост, во викенд, два пати на ден, со нова релација

Врз основа на интересот на граѓаните кои се обраќаат до локалната власт, Општина Велес од сабота (28 јули, 2018) организира бесплатен автобуски превоз до езерото „Младост“.Секоја сабота и недела, автобусот ќе поаѓа во 10 часот од постојката во населба „Тунел“. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати