Просечната оценка на средношколците во Велес, лани била 3,275

Петар Печков

Според објавените резултати, средната просечна оценка на учениците средношколци во Велес за ланската 2017-та година е 3,275.

Највисока преосечна оценка имаат учениците во Гимназијата  ,,Кочо Рацин,, со 3,869 што ги става на листата меѓу подобрите во земјава. Најслаб успех постигнале учениците во ,,Коле Неделковски,, со   2,859. Другите две средни училишта во Велес, математичкиот среден успех е следен: во Хемиското Димитрија Чуповски 3,406 а во Економското ,,Јовче Тесличков,,   2,924. 

Во четирите велешки средни училишта настава посетуваат околу 2,1 илјади ученици.

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати