Разбојници утрово ограбиле старица во нејзиниот дом

Петар Печков

Утрово старица  е ограбена во својот дом. Полицијата вели дека го фатила сторителите.

Околу 07.30 часот две маскирани лица влегле во куќа на улица „Вера Циривири“ и од сопственичката Б.М.(68) со закана по извршено пребарување и одзеле кесе во кое имало над 70.000 денари, по што, го напуштиле местото на настанот. По брза интервенција на полициските службеници лишени од слобода се двајцата сторители Е.М.(22) и 16 годишно лице, при што, кај нив се пронајдени одземените пари и истите се вратени на оштетените - изјави Веерољуб Додески портпарол на СВР Велес.

Од таму најавуваат дека по целосно документирање на случајот против сторителите ќе биде поднесен соодветен поднесок.

loading...

Поврзани »

loading...

Акција за собирање на електронски и електричен отпад

По четврти пат Општина Велес, ЈКП Дервен и „Нула отпад“ - Скопје организираат Акција за собирање отпад од електрична и електронска опрема За таа цел, компанијата „Нула отпад“ од Скопје отпечати информативен леток кој е дистрибуиран од страна на ЈКП Дервен, со сметките за комунални услуги. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com