Разбојништво во продавница, одземени 25 илјади денари

Петар Печков

Вторникот навечер, ограбена  е продавница во Велес, близу  хотелот Вила Зора. Сторителот со закана од нож  одзел 25 илјади денари и  побегнал.   СВР Велес излезе со информација за разбојништвото.

На ден 06.03.2018 год. околу 20.00 ч. на ул.„Димитар Влахов“  во Велес извршено е разбојништво во продавницата на ТП „Севдин“. Непознат сторител облечен во црна јакна со капуљача и црн шал преку лицето со нож во раката, влегол во продавницата и ја нападнал продавачката А. Д.(48) од Велес, и од касата одзел околу 25000 денари - пишува со писменото соопштение. При разбојништвото засега непознатиот сторител и нанел повреда на левата рака на продавачката. 

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес, по разбојникот се трага.

Пред некој ден беше извршена кражба во маркет во центарот на Велес, каде крадецот побегнал сосе касата и парите.

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати