Разочарувачко реми во дербито на Градски

Петар Печков

Во дербито на третото коло  од Втората лига Исток на Градски во Велес  Борец и Брегалница Штип  одиграа нерешено 1:1 а на полувреме велешани водеа со 1:0. 

Уште во 7 минута преку Калановски   Борец 1919 поведе   но гостите имаа поголем дел од натпреварот притискаа, во 75-ата велешани игра со  еден фудбалер помалку поради црвен беше исклучен нивен фудбалер.

Така гостите во судиското продолжение израмнија со гол на Мишев во 92-ра.   Во следното коло Борец гостува во Гевгелија на Кожуф, кој по три кола има две победи и еден пораз или шест бодови, додека Борец има 5, од две нерешени и една победа. 

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com