Ракометарот Петров потпиша за РК Гвадалахара

Петар Печков

Велешкиот ракометар Костадин Петров (27 год)  кариерата ја продолжува во Шпанија, во РК Гвадалахара. Оваа информација ја објави шпанскиот весник ,,Марка,, .

Петров кој потекнува од РК Борец како пивот следните две сезони ќе настапува за шпанскиот лигаш, кој оваа сезона ја заврши на 12-тото место од 16 екипи.  Тој во Македонија има настапувано за РК Радовиш, РК Куманово, РК Металург и РК Пелистер.

Петров беше член на македонската ракометна репрезентација на минатогодишните Медитерански игри во Тарагона Шпанија.

Екипата на РК Гвадалахара има повеќе засилувања за следната сезона и нов тренер со нови амбиции за висок пласман.   

Во најсилната шпанска лига АСОБАЛ настапува и велешанецот, интернационалецот Дарко Димитриевски во екипата на Синфин Сантандер. 

Младиот  ракометар Тоше Ончев пак изминатата сезона настапуваше во францускиот второлигаш Верноле. 

Поврзани »

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен сончев термален и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен сончев термален колектор за 2020 година Детали

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен велосипед и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен велосипед за 2020 година Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

  • гледам тв
  • гледам серии на интернет
  • слушам музика
  • читам книга
  • играм игри, карти
  • разговарам на телефон
Резултати