Ракометарот Тоше Ончев стана и фото модел

Петар Печков

Поранешниот  ракометар на “ Вардар“ , велешанецот Тоше Ончев стана заштитно лице на бутик од Скопје. Тоше ја презентира новата колекција на бутикот со фотосесија направена во родниот Велес. Ончев беше дел од Рк Вардар , а неодамна потпиша договор со ракометниот клуб “ Верноулет„ од Париз каде ќе живее следната  една ипол година.

Јас како спортист немам баш искуство како модел, но сакав да се пробам и за моја среќа добив многу пофалби за фотките од пријателите. Ракометот ми останува на прво место, но ете ја засакав и фотографијата, вели Ончев. Тој игра на позицијата лев бек е неговите почетоци со ракометот се со РК Борец од Велес

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати