Саботна ноќна контрола на полиција и УЈП по угостителските објекти

Петар Печков

Саботата по полноќ СВР Велес и УЈП органзирале зедничка контрола на угостителскти објекти во Велес. Од 00 до 03 часот биле посетени 20-тина локали во централното градско подрачје.

При тоа биле во шест случаи констатирани прекршувања. Во еден локал после полноќ биле пронајдени двајца  малолетници а во пет случаи УЈП констатирала дека не се издаваат фискални сметки на гостите.

За сите овие шест случаи ќе бидат поднесени соодветени пријави.  Информацијата ја потврди Димитар Каракулев самостоен инспектор за превенција при СВР Велес. 

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати