Саботна ноќна контрола на полиција и УЈП по угостителските објекти

Петар Печков

Саботата по полноќ СВР Велес и УЈП органзирале зедничка контрола на угостителскти објекти во Велес. Од 00 до 03 часот биле посетени 20-тина локали во централното градско подрачје.

При тоа биле во шест случаи констатирани прекршувања. Во еден локал после полноќ биле пронајдени двајца  малолетници а во пет случаи УЈП констатирала дека не се издаваат фискални сметки на гостите.

За сите овие шест случаи ќе бидат поднесени соодветени пријави.  Информацијата ја потврди Димитар Каракулев самостоен инспектор за превенција при СВР Велес. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство



АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати