Светот ни даде шанса, да ја искористиме

Петар Печков

Македонија постигна напредок во реформите и сака да оди напред, светот ги отвора вратите, рече на денешната прес конференција Дејан Арсовски претседателот на ОО  СДСМ  за Велес. Тој потенцира дека Македонија добива поддршка, помош и подадена рака од двата најголеми сојузи во светот НАТО и ЕУ. 

Светот ја препозна промената и ни даде шанса како никогаш до сега. Со договорот со Грција се отворија вратите за нашето полноправно членство во НАТО и за почеток на преговорите за членство во ЕУ.   Земјите членки на двата сојуза сакаат да ја видат Македонија рамноправна, со право на глас во семејството на западнати демократски држави. Тоа ни гарантира стабилна и сигурна иднина - рече Арсовски. 

loading...

Поврзани »

loading...

Акција за собирање на електронски и електричен отпад

По четврти пат Општина Велес, ЈКП Дервен и „Нула отпад“ - Скопје организираат Акција за собирање отпад од електрична и електронска опрема За таа цел, компанијата „Нула отпад“ од Скопје отпечати информативен леток кој е дистрибуиран од страна на ЈКП Дервен, со сметките за комунални услуги. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com