Семејството Етоски од Швајцарија, донираше пакети за храна за семејства во социјален ризик

Петар Печков

Семејството на Ердован Етоски, кое живее во Швајцарија а по потекло е од Мелница, донираше 45 пакети  со храна. Пакетите ги делеа волонтери до Општинскиот Црвен крст на Велес а ги подготви  компанијата Жито маркети.

Семејството Етоски на овој начин сака да помогне на семејства кои се во социјален ризик поради пандемијата со корона вирусот. 

Во текот на денешниот ден поделени се 30 пакети со храна, по 15 во Чашка и 15 во Мелница. Останатите 15 ќе се поделат за социјално загрозени семејства во Велес.

Од почетокот на кризата ова е втора хуманитарна акција во кој се вклучува ова семејство Етовски, претходно донираше лепиња со плескавици за Источен петок Балаклија.

Поврзани »

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ недела се прска против комарци

Општина Велес ја информира јавноста дека, првото авионско третирање против комарци ќе го изврши на ден 07 јуни (недела) 2020 год. Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати