Се запали локомотива на железничката пруга Велес - Гевгелија

Петар Печков

Понеделникот наутро се запалила електрична локомотива, која сообраќала на линијата  Гевгелија - Скопје. Поради настанот, возот доцнел два часа.

На 3-ти јуни во 5,40 часот било пријавено дека во реонот на Демир Капија, помеѓу селата Миравци и Јаворица, дошло до опожарување на дел од локомотивата на патничкиот воз кој сообраќал на релација од Гевгелија кон Скопје. Повредени патници нема- информираа од МВР. 

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали имате доволно време да му посветите на Вашето дете/деца?

  • да, за нив секогаш имам време
  • имам многу обврски, тешко се наоѓа
Резултати