Се намалува бројката на ново регистрирани пациенти заразени со ковид-19 во велешко

Петар Печков

Се намалува бројот на ново заразени со ковид-19 во велешко. Денес Центарот за јавно здравје регистрира   11 нови случаи, или  2.686 досега. Оздравени се  29   пациенти или вкупно 1.996. Активни се 605  случаи, од нив 25 се во велешка  Болница, едно во Болницата Козле  и пет во приватни клиники во Скопје, додека на домашно лекување се  574 пациенти  

Од  Општа  Болница Велес информираа дека кај нив  хоспитализирани  се  40 пациенти, од кои 29 се потврдени позитивни и 11 пациенти со негативен тест, но задржани на болничко лекување. На кислородна поддршка се 14 пациенти. На Инфективно се  35 на Интерно пет пациенти. 

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати