Се уште не се знаат причините за пожарот во куќата на Паунови, ниту е познат идентитетот на пројаденитe човечки остатоци

Петар Печков

И по 20 дена од пожарот во кој изгоре куќата на Паунови во месноста Варналиите, не е познат идентитетот на лицето, чии остатоци беа пројадени во изгорената  куќа. Ниту се познати причините како дојде до пожарот. Ова се информациите до кој дојде Трмр а по поставените прашања до ОЈО Велес.

Остатоците се предадени во Институтот за судска медицина каде треба да се изврши споредба на ДНК профил на починатото лице со цел утврдување на идентитетот. Воедно, во тек се вештачењата наредени од надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес од кои се очекува одговор на прашањето за причините за настанатиот пожар - пишува во писмениот одговор.  

Соседите ден по пожарот за некои медиуми изјавија дека вечерта пред тој да избувне слушнале караница  и расправија на сопственикот Миле, но не знаат  кои биле другите лица. 

Пожарот се случи на 20-ти декември во вечерните часови. Од огнот и неговото гаснење уништена е куќата на семејството Маневи, лепенка до таа на Паунови.  

Поврзани »

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен сончев термален и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен сончев термален колектор за 2020 година Детали

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен велосипед и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен велосипед за 2020 година Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

  • гледам тв
  • гледам серии на интернет
  • слушам музика
  • читам книга
  • играм игри, карти
  • разговарам на телефон
Резултати