Скопјанец излетал од автопат, се здобил со тешки повреди

Петар Печков

Саботата вечер, на делнциата од автопатот  Велес - Скопеј се случила сообраќчајка. Брачните другари  повредени, едниот потешко другиот полесно. МВР информираше за настанот.  

На 03.02.2018 година околу 19,00 часот на делницата од автопатот Велес-Скопје, поточно на еден километар после тунелот “Катланово“ се случила сообраќајна незгода  во која А.Д. (35) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Дачиа Логан“ со скопски регистерски таблици, изгубил контрола над возилото, кое излегло надвор од коловозот и се превртело. Од незгодата А.Д. се здобил со тешки телесни повреди и е задржан во Комплексот клиники “Мајка Тереза“. Со телесни повреди се здобила неговата сопруга М.Д.(37) - пишува во писмената информација на МВР.

Увид на местото на настанот бил извршен од страна на увидна екипа од СВР-Велес и полицијата  работи на целосно расчистување на случајот.

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати