Советот со нов член, Злате Малинов од СДСМ

Петар Печков

 
На вчерашната седница на Советот на Општина Велес, 65-та по ред беше верификуван мандатот на нов член. Тоа е Злате Малинов, кој доаѓа од листата на  коалицијата на СДСМ од локалните избори од 2017-а година.

Тој доаѓа на местото од Стево Крстевски, кој по заминувањето на директорската позиција, во Фондот за здравство во Скопје, мораше да ја напушти советничката позиција. 

Ова  е трета ротација во советничките редови на СДСМ годинава во велешкиот совет.  Претходно нови советници станаа Аљуш Ахмет и Зоран Ѓуровски, по оставката на Душко Петров и Ненад Коциќ кој стана член на републичкиот Собрание.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

  • зголемување на казните за не носење маска
  • затворање на одредени градови, општини со голем број заразени лица
  • повторно воведување полициски час
Резултати