Сообраќајка кај Ветеринарната, повреден моторист

Петар Печков

Денес, петок на пладне случена е сообраќајна незгода близу Ветеринарната станица. Повреден е мотористот, кој подоцна е пуштен на домашно лекување.

Околу 12.30 часот на општинскиот пат Велес – село Раштани, кај Ветеринарната станица  „Велес“ се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед марка „Кимко“ без рег.броеви управуван  од  Р.И.(52 год) од Велес и патнички автомобил марка „Тојота РАВ 4“ со велешки рег.таблици управуван од  Д.Н.(45 год)  од Велес. Во незгодата е повреден возачот на мопедот кој со возило на Итна медицинска помош е пренесен во ЈЗУ Општа болница – Велес каде по укажаната медицинска помош е пуштен на домашно лекување - соопштија од СВР Велес.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес, по што ќе бидат познати причините за незгодата.

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати