Сообраќајка кај Градско, еден тешко повреден

Петар Печков

Саботата попладне околу 18,45 часот на делницата од автопатот Градско - Велес, после наплатна рампа се случила сообраќајна незгода , во која има двајца повредени од кој еден е потешко и завршил на клиника во Скопје.,

Петокот попладне дошло до  судар на помеѓу патничко моторно возило „Сеат Леон“ управувано од М.Б.(25) од Битола и патничко моторно возило „Мерцедес А 200“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.С.(56) од Скопје. Во незгодата  со повреди се здобиле сопатниците на двете возила, С.Б.(53) од Битола и В.С.(29) од Скопје по што со возило на Итна медицинска помош  се пренесени во Општа болница Велес, каде им е укажана лекарска помош. Од страна на доктор кај С.Б. се констатирани тешки телесни повреди и истата е префрлена во Комплекс клиники "Мајка Тереза" во Скопје - информираа од МВР.

Во билтенот на МВР евидентиран е уште еден настан во населба Градско, сосед натепал сосед со лопата и завршил во Болница. 

На 06.10.2018 година во 23,20 часот во Градско, Велес, во населба Стопанство на улица „8-ми Септември“ по претходна расправија помеѓу М.П. и Ш.Ф., Ш.Ф. влегол во дворот од куќата на М.П. и со лопата го удрил во пределот на главата и телото, а потоа со истата почнал да удира и по неговото возило. На М.П. му е укажана лекарска помош во Општа болница Велес - пишува во соопштението.  Полицијата презема  мерки за расчистување на настанот.

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати