Сообраќајка кај Порцеленка

Петар Печков

 Интервенцијата на полицијата и комбето на Итната помош, околу пладне, кои брзо заминаа кон новиот дел на Велес, предизвика внимание кај велешани. Тие што беа на улиците  беа во дилема што се случило. Одговорот брзо стигна од велешката полиција, сообраќајка без повредени само со материјална штета.

На ден 10.01.2018 год. околу 12.00 часот на регионалниот пат Велес – Чашка кај поранешната фабрика за Порцелан се случи сообраќајна незгода помеѓу патнички автомобил марка „Опел вектра“ со велешки регистарски ознаки управувано од Д.А.(66) и ПА марка „Сузуки свифт“ со велешки регистарски ознаки управуван од И.И.(39). Во незгодата е причинета само материјална штета- изјави Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес, по што ќе бидат познати причините за сообраќајката. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати