Сообраќајка на две малолетнички, излетале со автомобилот од патот

Петар Печков

Вчера, средата напладне, автомобил излетал од патот и се превртел. Полесно се повредени двете девојки кои биле во него и биле малолетни.  Сообраќајката се случила околу 11ч. близу крстосницата за Башино село, на улица акдемик Пенчо Давчев.   Од МВР го потврдија настанот. 

Автомобил марка опел тигра, управувано од девојка малолетник излетало од патот, удрило во дрво. Двете девојки  со возило на Брзата помош се префрлени во велешката Болница - информираа од МВР.

Од ЈЗУ Општа Болница  портпаролот Марина Андова изјави дека биле донесени две малолетни девојки, возачот бил со лесни телесни повреди а сопатникот префрлен на скопските клиники заради снимање на комјутерски томограф, но не била во живното загрозувачка состојба. 

Екипа на СВР Велес извршила увид, по што ќе бидат познати причините за сообраќајката.

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати