Сообраќајка помеѓу скутер и автомобил

Петар Печков

Саботата напладне сообраќајка помеѓу автомобил и мотор, мотористот се тешки повреди пренесен  на Болниците во Скопје. Се случила близу споменикот на Панко Брашнар.  МВР со соопштение за настанот. 

Саботата на  7 јули околу 14,30 часот на крстосницата од улиците „Андон Шурков“ и „Благој Ѓорев“ во Велес, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Рено Меган“ со велешки регистарски  ознаки управувано од В.Л.(44) од Велес и мопед „Априлија“ со велешки регистарски ознаки управуван од С.П.(45) од Велес- информираа до МВР.  

На возачот на мопедот  кој бил повреден му била  пружена лекарска помош од  доктор на Итна медицинска помош и бил пренесен во ЈЗУ општа болница - Велес. Таму  му биле констатирани тешки телесни повреди и  според портпаролот Весна Лазареска истиот бил препратен во Комплекс клиники "Мајка Тереза" на компјутерски томограф заради снимање и е задржан таму на лекување.  

Извршен бил увид на местото на настанот од страна на сообраќајната полиција  и се работи на целосно расчистување на случајот.    

loading...

Поврзани »

loading...

Rontis вработува магационер

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала Ронтис заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Mагационер Детали

Rontis вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала „Rontis“ заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување

Детали

Rontis вработува оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 20 (дваесет) Оператори во производство Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com