Сообраќајка со тројца повредени пак на крстосница кај бензинската на Црна река

Петар Печков

Вчера  вторник, напладне, повторно сообраќајка на крстосницата од улиците АСНОМ И Андон Шурков. Три лица биле повредени и пуштени дома, четвртото се јавило на преглед по 24 часа. За сообраќајката информираше МВР.

 Вчера, во 11.20 часот на крстосницата од ул. „АСНОМ“ и ул. „Андон Шурков“дошло до судир помеѓу патничко возило „Фолксваген Поло“ со велешки регистарски ознаки, управувано од С.А.(22) од Градско и патничко возило „Фиат Стило“ со велешки регистарски ознаки, управувано од А.Т.(30) од Велес. Од судирот со тешки телесни повреди се здобил сопатникот во возилото „Фолксваген Поло“, Ѓ.Д. (23) од Градско, а со телесни повреди се здобил возачот А.Т. и сопатничката А.Т.(35) од истото возило. Тие биле пренесени во Општата болница во Велес за укажување на лекарска помош - пишува во соопштението на МВР.

Од ЈЗУ Општа Болница Велес портпаролот Марина Андова информираше дека по извршените прегледи и рентгенски снимања,  сите три лица се пуштени на домашно лекување, а додека попладнево четврто лице, кое кажало дека  учествувало во сообраќајката побарало лекарска помош и тоа се наоѓа на преглед на хируршкото одделение.     

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Велес, по што ќе се знаат причинети за сообраќајката.

loading...

Поврзани »

loading...

Rontis вработува магационер

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала Ронтис заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Mагационер Детали

Rontis вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала „Rontis“ заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување

Детали

Rontis вработува оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 20 (дваесет) Оператори во производство Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com