Сообраќајната полиција контролираше дали возачите ги поочитуваат сообраќајните правила

Петар Печков

Сообраќајна контрола извршила полицијата во текот на вчерашниот ден, вторник. Проверувала колку возачите ги почитуваат сообраќајните правила.

На  14 мај  во СВР Велес извршена е контрола на возачи кои престигнуваат непрописно и не држат страна на движење. При тоа  се регистрирани 12 возачи кои направиле ваков прекршок, од кои, во Велес девет и во Кавадарци три возачи, а во Неготино не се регистрирани возачи кои направиле ваков прекршок - информираат од СВР Велес.   

Против сите, кај кои е констатирано прекршок, ќе бидат поднесени прекршочни пријави.  

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати