Со гол во финишот, ФК Борец поразен од ФК Шкупи

Петар Печков

Стадион  Зоран Паунов  во Велес

судија: Марјан Стојановски од Кичево

Стрелец Цветановски за ФК Ш 79`

картони: жолт -Омерагиќ, Трајков (ФК Б);  Бериша, Билали (ФК Ш)

ФК Борец 1919: Георгиевски, Чичевски, Ефтимов, Г. Ѓорѓиев, Коцев, Мишевски, Мишов, Ристовски,  Стоименовски, Трајковски, Трајков   во игра влегоа и - Османоски, Талаков, Ибрахимовиќ

ФК Шкупи 1927: Наумовски, Адеми, Алварез, Бианор, Цветановски, ДСиак, Глигоров, Иљази,  Исмаили, Региналдо, Сењор  во игра влегоа и - Адем, Бериша, Исеини, Бангура, Биљали

Со голот на Цветковски во 79-тата минута, фудбалерите на ФК Борец забележаа пораз 0:1 ( 0:0) на стартот од  пролетниот дел на првенството на Првата лига.  На Градски во Велес, во 19-тото коло,  славеше гостинот  ФК Шкупи, кој е второ пласиран и има амбиции за борба за шампионската титула.  Составот на домаќините, видно изменет во однос на есенскиот со бројни нови имиња.  По овој пораз, ФК Борец 1919 падна на седмото место од табелата, со 25 бода а во следното коло, гостува во Скопје нa ФК Македонија ЃП која е трето пласирана.  

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати