Со музика и танц, децата се простија од Градинката (фото)

Петар Печков

Со приредбата,,Танцот и музиката,, децата од градинките ,,Димче Мирчев,, од  Велес се простија од  оваа институција. 

Децата до завршните групи, кои  од есен започнуваат како првачиња, приредија незаборавна вечер,  со многу убави и незаборавни мигови.

Карневалот во Рио, реге, самба,  класика, поп-рок, џез, хип-хоп или се што е актуелно од светот  на музиката беше собрано на едно е место.

Тука беа и децата од  клонот во Градско, како и од сиет во градот.  

Така завршува нивното безгрижно детско  и од септември со нови навики. ТрМр им посакува топло и весело лето.

 фото : ФБ Димче Мирчев градинки

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати