Со победи на трите велешки лигаши заврши првенството од Третата фудбалска лига Југ

Петар Печков

Заврши есенскиот дел од првенството на Трета фудбалска лига Југ. Во последното коло сите три велешки екипи победија, што не се случи во изминатите  12 кола.  

Гемиџии во натпревар каде беа постигнати дури 11 гола, славеше со 7:4, против  Партизан од  прилепско  Крушеане, сосед на табелата.  

Превалец исто така дома победи со 3:0 против последно пласираниот тим на 11-ти Октомври од Прилеп.  

Борец 1919 на гостувањето во Миравци ја победи претпоследната екипа од табелата  Зорбас Победа  исто така со 3:0. 

По 13 кола најдобар пласман има најстариот лигаш Борец 1919 кој е трет со  29 бода и гол разлика од +31.  Превалец и Гемиџии се соседи петти и шести со по 23 бода. Есенски првак е  Кожуф од Гевгелија со уверливо водство од 36 бода, пред Победа Валандово со 29 бодови.  Првенството продолжува напролет.  Во повисок ранг  на натпреварување во Втора лига, се пласираат трите  екипи

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com