Со пораз на одбојкарите заврши натпреварувачката 2018-та година

Петар Печков

Викендов се одигра првенствениот натпревар од последното есенско коло, деветото на Првата одбојкарска лига. Дома во салата на ОУ Блаже Конески, ГОК Борец загуби со максимални 0:3 од екипата на ОК Јанта волеј  од Скопје.

Младите велешани одбојкари  дадоа силен отпор (19,23,19)  но не освоија ниту почесен сет против гостите кои ја забележаа четвртата победа и останаа седми .

Така по 9 кола ГОК Борец е претпоследен 9-ти со една победа и осум порази.  Од спортските настани останува уште изборот за најдобриот спортист за оваа 2018-та година.   

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали имате доволно време да му посветите на Вашето дете/деца?

  • да, за нив секогаш имам време
  • имам многу обврски, тешко се наоѓа
Резултати