Со реми фудбалерките на Борец ја завршија сезоната

Петар Печков

Во последното 26-то коло на Првата фудбалска лига, фудбалерките на Борец, на Градски дома одиграа без голови, 0:0 со екипата на Љуботен, директниот конкурент за избегнување на претпоследното место. Така младата екипа на домаќинство го заврши првенството на 13 место од 14 екипи со 8 бодови, еден помалку од гостинките. Претходно во четвртокот играа уште еден натпревар во Македонска Каменица, каде загубија со 7:0 од екипата на Саса.

Јуниорската екипа на ГРК Борец во последното коло до Супер лигата, во разигрувањето за опстанок загуби во Радовиш од истоимената екипа со  47:22 (24:9). Така без ниту еден бода велешани го завршија првенството во кое се судруваа со недостаток на финансии. И за да се избегне дисквалификација на клубот, парична казна и пауза од натпревари , велешани играа со јуниорите во друштвото на најквалитетните,  а од година ќе настапуваат во Прва лига. 

loading...

Поврзани »

loading...

Општина Велес објавува

ЈАВЕН ПОВИК
за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на територија на Општина Велес за набавка енергетски ефикасно грејно тело за 2019 година

Детали

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:
20 (дваесет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати