Старец чувал и одгледувал марихуана, во село Крајници

Петар Печков

Велешката полиција открила случај, во кој 67 годишник чувал и одгледувал марихуана. Ја пронашле во село Крајници, кое е на границата помежу општините Чашка и Градско. 

Средата на  29 август  во село Крајници – велешко при претрес на домот и имотот на лицето Т.К.(67) пронајдени и одземени се околу 130 стебла oд растението – канабис сатива од кое се произведува опојната дрога - марихуана. При претресот на домот пронајдени се и четири вреќи полни со истото растение и педесеттина помали кеси со истото растение во исушена форма со тежина од околу 2,5 килограми - информираа од СВР Велес.

Најавија дека против лицето ке биде поднесена соодветна Кривична пријава до Основен суд – Велес.

loading...

Поврзани »

loading...

Акција за собирање на електронски и електричен отпад

По четврти пат Општина Велес, ЈКП Дервен и „Нула отпад“ - Скопје организираат Акција за собирање отпад од електрична и електронска опрема За таа цел, компанијата „Нула отпад“ од Скопје отпечати информативен леток кој е дистрибуиран од страна на ЈКП Дервен, со сметките за комунални услуги. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com