Сто илјади евра долг од Скрин медија за користење на билбордите во велешко

Петар Печков

Иако договорот  на фирмата која стопанисува со билбордите во Општина Велес истекол уште во  2013-та година, таа се уште ги користи, но ништо не плаќа кон локалната валст.  Во велешко ,,Скрин медија,,  од  Тетово има поставено 40 билборда. Тие редовно се менуваат со нови плакати.

Договорот со ,,Скрин медија,, од Тетово е истечен во 2013-та година, но и натаму фирмата ги користи билбордите на територијата на општината. Буџетот   е оштетен за 100 илјади  евра  или   6 милиони денари.  Корисникот има обврска да плаќа надоместок за користење, комунална такса за секој билборд и потрошената струја, што во пракса не се случува - рече Коцевски. Најави дека  е започната постапка,   за наоѓање нов закупец, кој ќе ги користи  во  наредниот период.  На прашање на ТРМР, дали Коцевски како кандидата платил за  билбордите каде тој се рекламираше во кампањата за локалните избори, тој потврдно  одговори.

Јас и мојата  партијата на тетовската фирма и плативме, но не знам дали другите учесници  во изборната трка  платиле, лани и годините наназад  - ја отвори дилемата Коцевски. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати