Судот демантира дека пресудата не е објавена во 9 часот

Петар Печков

По вчерашниот текст  објавен на ТрМр дека судијката Габриела Гајдова  на 18  јули  си замина од зградата на судот во 8:58 ч. разговарајќи на мобилен телефон, и не ја објави пресудата во 9ч, како што самата  најави на рочиштето од  16 јули стигна демант  од Основен суд Велес.  

,,Од списите на предметот К.бр.159/18 и од електронското досие на предметот во системот АКМИС се утврдува дека на ден 18.07.2018 година во 09,00 ч. е објавена Пресуда против обвинетиот Е.П. од Халкида, Р. Грција,, пишува во демантот. Сепак за тоа дека судијката излезе порано од 9ч. кога требаше да ја изрече пресудата  постојат сведоци, постои видео снимка,  ќе одлучува Судскиот Совет на Република Македонија  до каде е испратена претставка.  Може снимката да ја снема да се избрише, сведоците да заборават, ама листингот со разговори ?? 

А за АКИМС на кој се повикува во демантот Основен суд Велес, доволно читавме претходните денови, како тој функционира и како работел за што министерката за правда Рената Тренеска Десоска  даде информација.  

loading...

Поврзани »

Мирна новогодишна ноќ
loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати