Тодорова ОЈО за Велес, Мишева Јорданова за Кавадарци

Петар Печков

Советот на Јавни обвинители на вчерашната седница изврши избор на основни јавни обвинители за неколку обвинителства.

За подрачјето на ОЈО Велес и избрана Гордана Тодорова која изминатиот период беше и в.д. на оваа позиција.  Таа го водеше предметот за ,,злоупотреба на службена должност,, за екс градоначалникот на Чашка Горанчо Пановски кој доби неправосилна пресуда од   три години затвор.

Основен јавен обвинител за подрачјето на Кавадарци е избрана велешанка која работи и живее во овој град,  Елизабета Мишева Јорданова. Таа го водеше предметот за екс градоначалникот Александар Панов, кој го призна поткупот и доби парична казна од 300 евра.   

Тодорова и Мишева Јорданова  на позицијата Основен Јавен Обвинител  имаат мандат од четири години 

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати