Тортијада за Св. Трифун и Валентиново (фото)

Петар Печков

Нешто порано , но сепак заради работните обврски, членките на Здружението ,,Креација 2009,, го одбележаа Св. Трифун и Валентиново.  Со торти и блага тие се почестија за претстојните празници.  

На овој начин членките ја изразуваат својата креативност со изработка на торти и колачи. Изработени се од чоколада, оти таа е неодминлив придружник на виното но и на љубовта. Сакаме да се дружиме во пресрет на овие презници - рече Рајна Стојанова претседател на здружението. Спонзор помагател на вечерта која се одржа во ресторан ,,Интернационал,, беа Винарија ,,Стоби,, и ,,Коцев,,. 

Изработките, тортите  се купуваа на наддавање од страна на присутните гости.  Манифестацијата имаше ревијален карактер.

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати