Три склопени брака во првиот работен ден во 2018-та

Петар Печков

Новата 2018-та година започна среќно и бериќетно. Три млади двојки од Велес, решија на овој ден да стапат во брак.

Толку регистрации во книгата на бракови беа заведени на 2-ти јануари во Управата за водење на матични книги од Велес.

 Првата регистрација беше на Розета Душковска и Петар Петрушевски. По  шест години во врска Петар пред три месеци ја побарал за сопруга Розета а свадбата се планира за наесен.

Веднаш по ова се склучи и вториот брак, помеѓу Марјан Николов и Кристина Цветковска. Тие живеат во Лондон и дојдоа во родниот Велес за  нивната две годишна врска да ја крунисаат со брак. 

Третата регистрација беше на двојка од Бузалково, Џевит Бакиовски и Ајша Имери. Тие биле три години во врска која сега ја озваничија со брак.

ТрМр им честита на сите младенци

loading...

Поврзани »

loading...

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати