Тројца кандидати за градоначалник, шест листи за советници

Петар Печков

Вчеравечер на  полноќ истече рокот до кога партиите можеа да ги поднесат  кандидациските листи за градоначалник и советници во Општините.

За локалните  избори закажани за 15 октомври во Општина Велес ќе учествуваат  тројца кандидати за градоначалник и шест листи за советници.  

Во трката за градоначалник  по азбучен ред се: Аце Коцевски (коалиција  на СДСМ), Гоце Чушков (НДM) и Славчо Чадиев (коалиција на ВМРО-ДПМНЕ).  

За советници поднесени се шест листи: Алијанса за Албанците – Лујзим Исеини  , ВМРО-ДПМНЕ – носител Алексадар Колев,  ДУИ - Зија Сулејмани  , Левица – носител Димитар Апасиев, НДM – Панче Жежовски,  СДСМ –носител Ненад Коциќ.

Овие  кандидатури Општинската  изборна комисија треба да   ги верификува до сабота до  полноќ,  па дури потоа ќе бидат официјални кандидати за градоначалници и советници.  

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати