Удрил во куче, излетал од пат

Петар Печков

Четвртокот попладне  на делницата од автопатот А1 „Велес – Скопје“, се случила сообраќајка. Има едно повредено лице. Јајцата кои ги  превезувал со  пик ап се искршиле.

Во 16.30ч.  на автопатот  Велес – Скопје,  поточно на 440 м. од „Штипска клучка“ кон Скопје случена е сообраќајна незгода.  Возачот Р.Д.(33год) од Кавадарци  со патнички автомобил марка „Фиат Дабло“ со неготински регистарски ознаки, удрил во куче скитник кое било на средишниот дел од коловозот. Потоа излетал на левата страна надвор од коловозот на автопатот и се превртел со возилото. Од незгодата возачот се здобил со повреди и со возило на ИМП е пренесен во ЈЗУ ОБ Велес- информираше портпаролот Верољуб Додевски од СВР Велес. 

Од Велешката болница, во отсуство на овластено лице,  нема информација  за какви повреди се работи и каде се наоѓа  пациентгот.   

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати