Утрово наместо да ја објави пресудата, судијката Гајдова си замина од судот

Петар Печков

Утрово во 9 часот требаше да се објави пресудата за Гркот кој беше обвинет дека пренесувал 309 кг марихуана. Но во терминот кој судијата Габриела Гајдова на судењето во понеделникот го  најави, неа  ја немаше.

Во две минути до 9 таа замина до судската зграда и не ја објави пресудата.  Попусто обвинителката која го застапуваше предметот во холот праша каде ќе биде објавата, адвокат кој како јавност беше исто така дојден да ја слушне, како и новинарот на ТРМР но објава на пресуда немаше.  

За овој настан беше известен и претседателот на судот Александар Шопов и усно и писмено.  Поплака за работата на судијката Гајдова за изрекувањето на пресудата е доставена и до Судскиот совет на Република Македонија, бидејќи ова не и прв  случај на закажана објава таа да не се појави.

loading...

Поврзани »

Мирна новогодишна ноќ
loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати