Учениците на училиште во сабота на 16-ти и 30-ти март

Петар Печков

Продолжениот зимски распуст, учениците  од основните и средни училишта ќе го одработат во март. Ќе учат во саботите на 16 и на 30 март.

Ќе се одработуваат часови според распоред за понеделник, односно вторник. Та тој начин се надоместува пропуштената настава од 21 и 22 јануари, кога поради загадениот воздух учениците имаа продолжен распуст.

Дополнувањето на Календарот за организација и работа на основните и средните училишта е објавен  во Службен весник, а информацијата ја потврдија и од Министерството за образование и наука.

loading...

Поврзани »

loading...


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали честите акциски контроли на сообраќајната полиција, изминатите два месеци, воведоа ред во однесувањето на возачите и пешаците?

  • да
  • не
Резултати