ФК Бабуна и ФК Превалец редат победи, Илинден БС порази – Трета лига Центар

Петар Печков

Во деветтото коло на Третата лига Центар, убедливи победи за ФК Бабуна и ФК Превалец на гостувањата. Илинден од Башино село губи редум, па и дома.  Бабуна со 3:0 победи во Марена против истоимената екипа која е седма. ФК Превалец во прилепско Крушеане  го победи ниско пласираниот  Напредок со 4:0. Илинден загуби во Башино село од четврто пласираната екипа на Партизан со 1:0.

По ова коло Бабуна е втора со 21 бод, Превалец е трет со 19 бода, додека Илинден  БС и натаму е претпоследен  со само три бода.  Во следното коло дерби, Превалец гостува на Партизан кој е четврти и имаат ист број бодови 19, Бабуна го пречекува 11-тито Габер кои има 6 бода а Илинден БС ја има  шансата конечно да победи оти му доаѓа последно  -пласираната екипа на Слога. 

Се одигра и 6-тото коло од Општинската фудбалска лига.  Постиганите се следните резултати:
ФК МАРТОЛЦИ 2007 - ФК ФОРЦА НОВА    3:0 службено
ФК БАШКИМИ 2008 - ФК МЛАДОСТ            1:1
ФК СОГЛЕ - ФК Интернационал         2:4
ФК ГОРСКИ - ФК ТОПОЛКА                       2:2
                                   Т  А  Б  Е  Л  А
1. ФК ТОПОЛКА                    6   5  1   0  24:  6    16
2. ФК МАРТОЛЦИ 2007      6   4  1  1  18: 12    13
3. ФК БАШКИМИ 2008        6   3  1  2  13:  6    10
4. ФК Интернационал         6   2  3  1  15: 17     9
5. ФК ГОРСКИ                        6   2  2  2   8:  7       6
6. ФК МЛАДОСТ                   6   1  2  3   4: 10      5
7. ФК ФОРЦА НОВА             5   1  1  3   6: 11      4
8. ФК СОГЛЕ                          5   0  0  5   9 :28      0

Во следното 7-мо коло играат: 

Раштани ФК ГОРСКИ - ФК МАРТОЛЦИ 2007
Чашка    ФК Интернационал - ФК ТОПОЛКА
Велес    ФК МЛАДОСТ  - ФК СОГЛЕ
Велес    ФК ФОРЦА НОВА - ФК БАШКИМИ 2008

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати