ФК Борец со пресврт до победа во Кавадарци и второто место на Втора лига Исток

Петар Печков

Со победа и три бода се вратија фудбалерите на второлигашот Борец 1919 од Кавадарци, каде во саботата славеа со 1:3 против  екипата на Тиквеш. По водството на домаќинот во првите 45 минути од 1:0 со пресврт и головите на Ѓоргиев и Кудијан велешани дојдоа до славје. Домаќинот кој е петти даде силен отпор, кој беше скршен во вторите 45 минути.  Со оваа победа ФК Борец 1919  се врати на второто место, со 41 бод, еден повеќе од  Штипска Брегалница. Втрото место води во бараж за пополнување на Прва лига. Веќе утре, вторник се игра вонредното 23 коло а на Градски гостува екипата на Кожуф од Гевгелија која е четврта со 34 бода но со слабите резулати пролетва се откажа од борба за вторто место. И викендов велешани играат повторно дома против екипата на Плачковица од Радовиш.

Со последното 18 коло завршија натпреврите од Третата лига кошарка. Екипата на велешки Борец баскет со пораз од Партизан Мулти Шпед со 81:82. Скопјани кои се бореа за прво место иако победија останаа втори со ист број бодови како и лидерот Спорт Тим. Младите велешки кошаркари првенството го завршија на  6-то место со девет победи и исто толку порази и 27 освоени бода. 

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати