ФК Борец 1919 оди во бараж, прва пречка Гостивар (видео)

Петар Печков

Во последното  27-мо  коло на Втората лига Исток, постигнати се резултатите кои му требаа на велешки ФК Борец 1919 за да игра  бараж за пополнување на Првата лига. 

Во Македонска Каменица со 1:3 (0:1)  Борец  ја победи ФК Саса. Резултатот во Струмица каде се играше дербито помеѓу Беласица и Брегалница Штип 1:1, беше тој, што велешани ги искачи на второто место.

Двете екипи се израмнија  со ист број бодови 53 а решавачкио беше што велешани во Штип победија со 2:1,  со повеќе голови  отколку што  штипјани во Велес славеа со 1:0 и плус еден нерешен резултат 1:1.

Така ФК Борец 1919 ќе игра бараж за пополнување на Првата лига. Во термин и место кое ФФМ дополнително ќе го одреди ќе игра со Гостивар, кој е втор во Втората лига Запад а победникот од тој натпревар ќе игра со претпоследната екипа од Првата лига.  

loading...

Поврзани »

За иднината на ГРК Борец
loading...

Бесплатен автобуски превоз до езеро Младост, во викенд, два пати на ден, со нова релација

Врз основа на интересот на граѓаните кои се обраќаат до локалната власт, Општина Велес од сабота (28 јули, 2018) организира бесплатен автобуски превоз до езерото „Младост“.Секоја сабота и недела, автобусот ќе поаѓа во 10 часот од постојката во населба „Тунел“. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати