ФК Борец 1919 со бод се враќа од Струмица, но и натаму е последен на табелата

Петар Печков

Градски стадион ,,Младост,, Струмица

судија:  Стојчевски Скопје 

ФК Академија Пандев: Чубраковиќ, Цикарски, Димов (ж), Дориев, Гранчов, Јованов, Миловановиќ, Пандев, Стоилов, Стојкоски, Темелков  играа и Мујеци, Велиновски, Најденов 

ФК Борец 1919: Мустафа, Десниќ, Гавриќ (ж), Коцев, Прелчец, Радовиќ (ж), Ристевски (ж), Силва, Стоименовски (ж), Стојковски (ж), Трајановски   играа и -Лазаревиќ, Николовски, Анастасов 

Домаќинот не успеа во 90-те минути да ја пробие цврстата одбрана на велешани, и натпреварот од  21-то коло заврши без голови и без победник. Ако немаше голови, за гостите имаше дури пет жолти картони. 

По ова коло ФК Борец останува последен со 21 бод,  еден помалку од 9-тиот Работнички. Откако претходното коло во Велес гостуваше лидерот ФК Вардар, во следното коло, на домашен терен, гостува второпласираната екипата на табелата тетовска  ФК Шкендија. 

По нерешениот резултат дома и по двата претходни порази пролетва,  тренерот на домаќинот ФК Академија Пандев  Југослав Тренчов си поднесе оставка од морални причини. 

Поврзани »

ВОНРЕДНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ВО ВЕЛЕС

Почитувани, велешани, почитувани крводарители!
Поради вонредната состојба во државата има ниско ниво на залихи со крвни единици. Затоа Општинскиот црвен Црвениот крст на Велес во соработка со Институтот за Трансфузиона медицина се одлучи во Велес да се одржи ВОНРЕДНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА. Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?

  • да
  • не
Резултати