ФК Превалец продолжува со победи во Третата лига Центар

Петар Печков

Три настапи на велешките екипи во 17-тото коло од Третата фудбалска лига Центар, една победа во гости и две нерешени.

Екипата на ФК Превалец победи во село Лажани, прилепско со 1:0 против 12-то пласираната екипа на  Слога. Превалчани се петти со 33 бода.   Во Башино село Илинден одгира нерешено 3:3 против  осмопласираната екипа  на Големо Коњари. По ова коло Илинден и натаму е претпоследен со 7 бода. На изнедадување по трите пролетни порази  ФК Бабуна од  Мартолци одигра нерешено без голови во Неготино протов второпласираниот Вардар, кој пролетва се откажа од борбата за првото место во оваа конкуренција.  ФК Бабуна со 34 бода остана четврта.

Во следното 18 коло се игра локалното дерби на Градски  Бабуна против Илинден БС додека Превалец дома игра со Младост 1930 од Кривогаштани, кој е 10-ти со 18 бода.   

 ВО Скопје во Ракометната федерација на Македонија беа извлечени паровите од 1/4 финалето на Купот. Велешки ГРК Борец ќе игра со втората екипа на  Металург- јуниор на  21 април. Ако победат ќе ги чека европскиот првак Вардар. 

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати