ФК Превалец со победничка серија во Трета лига центар

Петар Печков


Се одигра и петтото коло на третата лига Центар. ФК Превалец со 3:1 го совлада Питу Гули од Крушево.  ФК  Бабуна со убедливи 6:0 ја победи Слога додека Илинден од  Башино село загуби од Братство со  4:1. По ова коло Бабуна и Превалец остануваат при врвот, Бабуна е втора а Превалец четврти со по 12 бода. Илинден од Башино село е ниско пласиран  12-ти од 14 екипи со само три бода.  Во наредното коло Илинден  БС игра дома со Росоман кој е   Превалец гостува на  Марена  која е шеста со 10 бода, додека   Бабуна на  Младост 1930 која е 10-та со седум бода.

Виденов играа и лигашите во Општинска фудбалска лига.  И натаму Тополка на врвот  со четири победи од четири натпревари.

ФК МАРТОЛЦИ 2007 - ФК МЛАДОСТ Велес 3:0 службено
ФК ФОРЦА НОВА - ФК Интернационал     3:3
ФК БАШКИМИ 2008 - ФК ГОРСКИ 1:0
ФК СОГЛЕ - ФК ТОПОЛКА  3:9

          Т  А  Б  Е  Л  А

1. ФК ТОПОЛКА                     4   4  0   0  17: 4    12
2. ФК МАРТОЛЦИ 2007          4   3  1   0   15:  7    9
3. ФК Интернационал          4   1  3  0  10:  8     6
4. ФК БАШКИМИ 2008           4   2  0  2   5:  4      6
5. ФК ФОРЦА НОВА               3   1  1  1   6:  6       4
6. ФК ГОРСКИ                        4   0  2  2   1: 4       2
7. ФК МЛАДОСТ                     4   0  1  3   1: 9        1
8. ФК СОГЛЕ                          3   0  0  3  6 :19      0

 Следното петто коло, се игра в сабота

Велес          ФК ТОПОЛКА - ФК МАРТОЛЦИ 2007
Раштани    ФК ГОРСКИ - ФК СОГЛЕ
Чашка         ФК Интернационал - ФК БАШКИМИ 2008
Велес         ФК МЛАДОСТ Велес - ФК ФОРЦА НОВА

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com