ФК Тополка ја зголемува предноста во Општинска фудбалска лига

Петар Печков

       резултати 8-мо коло

Мартолци - Башкими 2:2

Форца Нова - Согле 6:2

Младост - Тополка 1:2

Интернационал - Горски 2:0

         резултати 9-то коло 

Интернационал - Мартолци 2:4

Горски - Младост 0:0

Тополка - Форца Нова 6:4

Согле -  Башкими 0:4

 

                Т  А  Б  Е  Л  А

1. ФК ТОПОЛКА                    9   7  1   1   35: 16     22

2. ФК БАШКИМИ 2008        9   5  2  2    21:   8     17

3. ФК МАРТОЛЦИ 2007      9   5  5  2    26: 19     17

4. ФК ИНТЕРНАЦИОНАЛ     9   4  3  2    24: 24    15

5. ФК ГОРСКИ                       9   2  4  3    11:  11    10

6. ФК ФОРЦА НОВА             9   3  1  5    20: 24     10 

7. ФК МЛАДОСТ                   9   2  3  4     8: 12        9

8. ФК СОГЛЕ                          9   0  0  9    14:45       0

        Во третото коло викендов играат:

ФК Мартолци  - ФК Согле  

ФК Башкими  - ФК Тополка  

ФК Форца Нова  - ФК Горски                 

ФК Младост  - ФК Интернационал

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати